• Taping medyczny

  • Mięśnie nie są tylko atrybutem służącym do przemieszczania się, ale mają także wpływ na krążenie krwi i limfy oraz temperaturę ciała. Jeżeli praca mięśni jest nieprawidłowa, może to skutkować szeroką gamą objawów. Stosując plaster na zmienione chorobowo mięśnie, aktywuje się jednocześnie naturalny proces regeneracji organizmu. 
    Zmniejszając ciśnienie w tym miejscu naczynia limfatyczne mogą się otworzyć szerzej, czyli osiągany jest efekt taki sam, jak przy drenażu limfatycznym. Taping Medyczny jest nie tylko uzupełnieniem manualnego drenażu limfatycznego, ale także terapii manualnej i innych zabiegów. Niealergiczne, porowate, przyjazne dla skóry plastry można nosić przez kilka dni. Dzięki terapii 24h/dobę regeneracja jest zdecydowanie przyspieszona.

    Gama zastosowania plastrów jest bardzo szeroka: wspomniane wcześniej leczenie urazu, redukowanie zapalenia czy gromadzonego się płynu (wysięki, ale także krwiaki), korygowanie postawy ciała, objawy przeciążeń (łokieć tenisisty, golfisty). Możliwe jest także stosowanie plastrów na ból głowy.